KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396409
nr 1539 6409
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 1951, Vårvinter. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 60x69 cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 8 maj 2023
kl 18:41:13
500 kr
600 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann